Zateplení fasád

            Zateplení fasád je spolu s výměnou oken jednou z nejčastějších cest, jak ušetřit ročně mnoho          peněz na vytápění domu. Další neméně významnou roli hraje nový líbivější "kabát" domu, prodloužení životnosti objektu, zlepšení kvality života obyvatel a větší ohled na životní prostředí. 

Fasáda ale nemá jenom statickou funkci, plní také funkci ochranou. Chrání totiž před vnějšími nepříznivými podmínkami a to nejenom v zimě, jak si mnozí myslí, protože v létě je dům naopak vystavován zase horkým teplotám.

”Pokud tedy máme provedeno zateplení fasády, zabraňujete nejenom únikům tepla, ale v létě také vniku tepla dovnitř.

Zateplení fasád je důležité pro komfort vašeho bydlení. Zateplení fasád má ale i další výhody, které už nejsou tak zřejmé. Samozřejmě, že nejdůležitější funkcí je zabránění únikům tepla. Může snížit tepelné ztráty i o více než 50 %. Ale zateplení fasád je výhodné i z hlediska například odhlučnění. To je velmi výrazné, pokud je zateplení fasády kvalitně udělané. A další funkce jsou například zlepšení kvality bydlení, zvýšení ceny vaší nemovitosti, či hezčí prostředí, v němž žijete. Také žijete zdravěji, protože zateplení fasády brání vzniku vlhkosti a tím i plísní ve vašem domově.

Nezanedbejte při zateplení fasád

Nešetřete na šířce izolace a nechte si raději poradit odborníkem. Jeho cílem totiž není Vám prodat co nejvíce, ale poradit Vám tak, aby zateplení fasády bylo kvalitní a hlavně, aby opravdu fungovalo. Tím, že zmenšíte šířku o pár centimetrů, neušetříte žádné závratné sumy, ale naopak na tom ve finále proděláte, protože tepelná izolace nabude stačit a vy neušetříte na vytápění. Zateplení fasád je třeba dělat v šířce, která bude vhodná právě pro váš dům. A od toho jsou tady odborníci.

Materiály na zateplení fasád

Materiálu na zateplení fasád existuje několik. Ne každý materiál se hodí na každý zateplovaný dům, proto je třeba výběr velmi dobře zvážit a také opět probrat s odborníkem. Každý materiál má samozřejmě své pro a proti. Nejčastěji se však zatepluje polystyrénem

  • Polystyren: Nejlevnější, nejsnadněji se s ním manipuluje, je lehký, ale bohužel je hořlavý, a proto je možné použít ho při zateplení fasády pouze do výšky 22, 5 metru.
  • Minerální vlna: Je paropropustná, vzdušná a nehořlavá. Bohužel je dražší než polystyren.
  • Kamenná vlna: Má podobné vlastnosti, jako minerální vlna, ale navíc je její životnost okolo 50 let. Nevýhodou je cena.

Před zateplení je třeba z fasády odstranit všechny předměty, ať už se jedná o hromosvody, okapy či antény. Podle nerovností povrchu, na který se zateplení bude pokládat, se rozhodujeme o materiálu. Doporučujeme vše nechat na odbornících, kteří mají se zateplováním zkušenosti. Domácí instalace zateplení fasády nemusí vždy dopadnout podle vašich představ. Nedostatků po zateplení fasád je potom mnoho. Pokud není něco v pořádku, vznikají tepelné mosty, které mají za následek vlhnutí zdiva, které způsobuje plísně a tím zdravotní problémy obyvatel domu. A navíc je odstranění nedostatků při zateplení fasád potom mnohdy finančně náročnou záležitostí.


Vytvořte si webové stránky zdarma! Webnode